Rady pro vyhledávání v seznamu živnostenský rejstřík
Random header image... Refresh for more!


Živnostenský rejstřík vyhledávání

Pro živnostenský rejstřík – vyhledávání v něm je třeba přejít na oficiální stránky rzp.cz.

Pokud chcete najít živnostníka nebo firmu hledejte, můžete zvolit následný postup hledání podle subjektu.

  • Zadejte jméno osoby nebo název firmy do pole subjekt
  • Doporučení: Hledání můžete upřesnit podle obec (může se vyplatit u častých jmen)
  • Klikněte na Vyhledat

Pokud znáte identifikační číslo osoby, můžete rovnou vyhledávat podle něj, aniž byste zadali subjekt a upřesňovali vyhledávání.


Přejít na stránky www.RZP.cz

Info: Rozlišujete se vyhledávání podle subjektu, což může být podnikající fyzická osoba nebo právnická osoba na základě živnostenského oprávnění nebo podle osoby, což může být fyzický osoba podnikající nebo zúčastněná na podnikání podle živnostenského oprávnění v jiné osobě (např. jednatel).

Pokud chcete vyhledávat vyberte na RŽP stránkách v obsahové části Vyhledávání. Zde zvolte typ subjektu a poté zadejte informace o subjektu jako je jméno či název podnikatele, u osob jméno a příjmení, pro upřesnění můžete také vyplnit adresu nebo napište identifikační číslo pokud jej znáte. Po kliknutí na tlačítko vyhledat se zobrazí výsledky odpovídající zadaným požadavkům. Může se vám zobrazit více subjektů odpovídajících vašemu zadání, v tom případě vyberte podle upřesňujících údajů. Z výsledků vyhledávání si můžete zobrazit údaje s historií, údaje bez historie a je zde také odkaz pro vyhledání daného subjektu v obchodním rejstříku.
Přesný postup vyhledávání je popsaný na hlavní stránce tohoto webu takže pokud potřebujete získat další informace, můžete se vrátit na hlavní stránku webu.